درباره ما

درباره ما

By جولای 3, 2018 No Comments

شاید تصور شود که روزگار ما که عصر سفر به فضا، شکوفایی و بالندگی صنعت و انفجار اطلاعات و مقوله هایی از این دست است، دیگر نباید درباره کمبود آب و تولید محصولات کشورزی نگران بود. اما حقیقت چیز دیگری است.

کمبود آب و تقاضای زیاد در مقابل منابع محدود آن، آبیاری نامناسب اراضی، از بین رفتن حاصلخیزی خاک و دیگر مسائل زیست محیطی و اقتصادی که طرح های خُرد و کلان آبیاری با آن مواجه اند، این تردید را که در آینده غذای کافی برای جمعیت رو به رشد جهان تولید شود در اذهان متبادر می سازد.

بررسی مستقیم نقش آب در تولیدات غذایی موضوع را بهتر روشن می سازد. دو سوم آب تمام رودخانه ها، دریاچه ها، جویبارها، و آبخوان های زیرزمینی دنیا به مصرف کشاورزی می رسد، بنابراین بالا بردن بهره وری آبیاری می تواند دنیا را به سمت بهره برداری پایدار از منابع آبی سوق دهد.

سیستم آبیاری توسط لوله متخلخل اسفنجی پاسخی است به این نیاز…

لوله های متخلخل اسفنجی سوراخ دار نیستند لیکن یک فضای رطوبتی ملایم و یکنواخت را ایجاد می کنند. از لوله های متخلخل اسفنجی جهت رساندن مستقیم آب به ریشه گیاه استفاده می گردد. استفاده از این لوله های ویژه این امکان را فراهم می آورد که بتوان علاوه بر آب ، اکسیژن و دیگر مواد غذایی مورد نیاز گیاه را بصورت مستقیم در اختیار ریشه گیاه قرار داد. سیستم آبیاری به کمک لوله های متخلخل اسفنجی در واقع همان سیستم قطره ای تکامل یافته است که در آن بسیاری از مشکلات نظیر تبخیر، گرفتگی منافذ، آسیب پذیری، تجمع ریشه، دست و پاگیر بودن  و … حل شده است.

تنها فرق این سیستم با نوع قطره ای آن است که آبیاری به صورت نشتی و زیرزمینی انجام می شود و همین تغییر به ظاهر کوچک، مزایای نسبی بیشماری را به دنبال خواهد داشت که می تواند امید بخش تحول اساسی در زمینه بهینه سازی مصرف آب و رشد مناسب گیاهان باشد.

لوله های متخلخل اسفنجی در ابتدا به منظور کشاورزی تولید گردید ولی در طی سال های اخیر کاربرد خود را در زمینه های گوناگون گسترش داده است. لوله های متخلخل اسفنجی به منظور کاربرد در کشاورزی، مراتع و فضای سبز، گلخانه ها، آفت کشی و هوادهی در شیلات قابل استفاده می باشد.

این سیستم بهینه ترین روش آبیاری است که هم اکنون در کشورهای پیشرفته دنیا نظیر آمریکا، ژاپن، انگلستان، روسیه و استرالیا مورد استفاده قرار می گیرد همچنین بزرگترین شرکت های دنیا در عرصه آبیاری قطره ای همچون Netafim، Approtech، Porous pipe و غیره ثابت کرده اند که به کارگیری این لوله ها کارآمدترین روش برای رساندن رطوبت و سایر پارامترهای موثر در افزایش رشد گیاه می باشد.

شرکت نوآوران عرصه صنعت آکام احتمالا تنها شرکت در ایران است که اطلاعات مورد نیاز و تجربه لازم برای سازگاری لوله های متخلخل اسفنجی در کشاورزی و سایر کاربردهای این محصول را دارا می باشد.

admin

Author admin

More posts by admin

Leave a Reply